אימון, ליווי והנחיה ליצירת שינוי בקריירה, בעסקים ובחיים

 לחיות את החיים שאתם חולמים עליהם

English
Hebrew

קצת עלי

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • קורות חיים

לפעמים צריך רגע מכונן: במאי 2003 החלטתי לקחת אחריות על חיי המקצועיים. זה היה רגע מכונן, רגע בו האסימון נפל ויחד איתו נפלו כל ההתלבטויות שהיו לי עד אותה נקודה. הימים היו ימי האינתיפאדה השניה ובראשי חלפה המחשבה - אם יקרה לי משהו באחד הפיגועים, מה יהיה כתוב על המצבה? והתשובה שעלתה - "רוני דוניץ  ידע לחפש עבודה". הייתי בן 44 והרגשתי שלאורך כל שנות חיי החמצתי את הפוטנציאל הגלום בי. למרות שבדרך כלל הרגשתי שאני מאוד טוב במה שעשיתי אז - מנהל פיתוח עסקי בחברת ביו-טכנולוגיה - ידעתי שזה לא הכיוון הנכון עבורי.  

עד לאותה נקודה כבר עברתי עבודה בחמש ארצות, כיהנתי בתפקידי ניהול בתעשיות שונות, 5 שנים של לימוד, חיים והתפתחות אישית במזרח הרחוק. עשיתי הרבה והתחושה היתה - עוד לא עשיתי כלום. עוד לא עשיתי מה ש"נועדתי לעשות".

בשלב הזה גיליתי את עולם הקואוצ'ינג. מצאתי מאמן שליווה אותי לאורך גשר החיים עליו עמדתי באותם רגעים. התהליך הקפיץ אותי הרחק קדימה. נכנסתי לקורס מאמנים, בין הראשונים באותו זמן בארץ. התנדבתי לאמן פי חמישה מהמוטל עלי, ללא עלות, על מנת להפנים שאני באמת נותן את הערך לאחר שבו אני מאמין. הגעתי הביתה. באיחור, במעגלים, דרך חצי עולם ובעשייה בעיסוקים רבים, אבל הגעתי. זה מה שחשוב.

היום, לאחר עבודה עם מאות אנשים טובים באמצע הדרך, אלפי שעות של עבודה עם מתאמנים מכל העולם, אני יודע שאחד הדברים החשובים ביותר הוא החזון שיש לאדם. הראש והלב "מלאים פרויקטים" ברצון לקדם את אנשים באשר הם, אנשים שיודעים כמוני, שהמסע הזה שלנו בחיים הוא קצר וצריך למצות אותו עד כמה שאפשר בדרך האותנטית ביותר ואין עוד זמן אחר מאשר עכשיו.

אז חברים, שמי רוני דוניץ, נשוי ואב לשני ילדים נפלאים, גר בקדימה ומוכן ללוות אתכם במסלול החיים. אני כאן בשבילכם. אשמח לבדוק איך אוכל להיות עבורכם השותף, הקטליזטור, המנחה והמשקף הכי אפקטיבי בדרככם קדימה. אני אשא את הלפיד בשבילכם גם בזמנים המבלבלים.

מוזמנים לפנות אלי בכל דבר, שיחת טלפון ללא תשלום וללא התחייבות, בכיף.

בואו ונבדוק מהו הצעד הגדול ביותר שלכם קדימה!

Don't ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and go do that, because what the world needs is people who have come alive (Howard Thurman). 

מה אני מציע?

אימון וליווי עסקי PERSONAL COACHING

ביחד אתכם במסע האתגרי ששמו "החיים"

ניסיוני הרב כמאמן וגם כ"מתאמן" (כבר 15 שנים) לימד אותי כלל אחד ברור: האימון המקצועי הוא אחת הגישות העוצמתיות והאפקטיביות ביותר ליצור שינוי חיובי אצל אדם בכל תחום שבו יחפוץ! במילים אחרות, תשקיעו בעצמם, קחו מאמן ראוי ל"פרויקט" ועופו על הדרך ועל המטרה!

לעוף על השינוי - אימון אישי ועסקי 

ישנם רגעים ומצבים בהם האדם, בין אם הוא בתפקיד זוטר או מנהל החולש על תחומי עשייה רבים, נמצא בתחושה ש"אין לו עם מי לדבר". הקושי בשיתוף אחרים מונע משיקולים מגוונים, אולם התוצאה היא אחת - תחושת בדידות וריחוק. לעתים אותה "תקיעות" יכולה להימשך שנים רבות, מתוך ציפייה שיגיע הרגע המתאים לעריכת השינוי. ובכן, הרגע המתאים הוא ממש עכשיו! תפסו אותו וצאו לדרך מרתקת ששמה "החיים שלכם". תוך זמן קצר תוכלו לשים לב לניצנים של שינוי בתחומים רבים בחיים, ביניהם קריירה, זוגיות, התפתחות אישית והרשימה עוד ארוכה. אל תחכו לרגע המתאים שיגיע, כי הוא כנראה לא יגיע. קחו יוזמה, השאירו פרטים ויחד נצא לדרך חדשה. דרך שבה אתם עולים על המסלול, צעד אחר צעד, לקראת הגשמת המטרות והשאיפות שלכם. אני מתרגש מהמהלך הזה, ואתם?

 

שימו לב, האימון איננו טיפול ואיננו ייעוץ. הוא "פיתוח המוצר"- אתם המוצר! ליזום, לקדם, ליצור ולהגשים מטרות חשובות בחיים. 

 

 

​​

 

 

מיזם "קוצרים ברינה"

במאה השנים האחרונות תוחלת החיים במערב עלתה בכ-30 שנים בממוצע. בעיני החברה, בני ה-50-75 עלולים להיחשב כלא רלוונטיים בזמן שרבים מהם נהנים מניסיון חיים עשיר, בריאים,  עובדים, מתנדבים, רואים עולם ונהנים מכל רגע. התקופה החדשה זכתה לכינוי "Second Adulthood" או בעברית - "הבגרות השניה". בתקופה זו רבים מגדירים מחדש את זהותם המקצועית, האישית, המשפחתית, הרוחנית ומחליטים מה ירצו לעשות "כשיהיו גדולים"...

הדברים נכונים עבור צעירים ויותר מכך עבור צעירים ברוחם.  

 

תוכנית "קוצרים ברינה" מקדמת את רווחתם האישית של הנמצאים בשלב הבגרות השניה. אנו מציעים דרך מלאת משמעות, התפתחות אישית ורוחנית לחיות את הפרק הבא בחיים מתוך תבונת הגיל.

זו ההזדמנות שלכם - מי שעברו את גיל 50 ורוצים לקצור את תבונת הגיל, לצאת למסע בעקבות שאלות עמוקות של זהות, שייכות, משמעות, אחריות אישית, קשר משפחתי, עצמאות, יצירתיות, התמודדות עם משברים, השארת חותם ועוד. השאירו פרטים והצטרפו לאחת ההרצאות או הסדנאות שמספקות כלים, כיווני חשיבה והרבה תובנות שמגיעות אך ורק עם הגיל. 

הנחיית קבוצות \ קסם המאסרטמיינד

דברים שרואים ביחד לא רואים לבד

קרה לכם שהרגשתם בודדים בעסק, בתפקיד, בקריירה ורציתם לשמוע משוב, דעות ורעיונות של אחרים? מאסטרמיינד היא שיחה במרחב בטוח, שתאפשר ללבן רעיונות, להתייעץ וללמוד מניסיונם של אחרים. קבוצות המאסטרמיינד האפקטיביות ביותר הן עם ההנחיה המתאימה והמקצועית ביותר. במאסטרמיינד מגייסים את "חכמת ההמונים" לטובת כל משתתפי הקבוצה. כל אחד מהמשתתפים מביא לשולחן את הידע, הניסיון והתובנות האישיות שלו, וכך נוצר סיעור מוחות פורה שבסופו הצעות ליעול, שיפור או פריצות דרך מבוקשות.

 

במפגשי המאסטרמיינד בהנחייתי האגו נשאר "מחוץ לדלת", והמוטיבציה היחידה היא לתת את המיטב עבור כל משתתף. בין אם זה קושי בניהול, קבלת החלטה, ניהול אנשים, חשיבה יצירתית או תמיכה במצב קשה, שום דבר לא "גדול עלינו" ב קבוצות המאסטרמיינד. כאן באים בפתיחות, ביושר, במקצועיות וברצון להשתפר בעסקים ובחיים. צרו קשר איתי ואשמח לבדוק אם תוכלו להשתלב באחת הקבוצות הקיימות, או שנבחן הקמת קבוצה חדשה שתעסוק בנושא שנמצא אצלכם בראש סדר היום. 

 

במשך יותר מ 14 שנה הנחתי מאות אנשים בעשרות רבות של קבוצות המאסטרמיינד בארגונים, קבוצות לקהל הרחב, קבוצות משימה, התארגנויות חברתיות, משפחתיות ועוד. יש לכם נושא שבוער בעצמותיכם ואתם רוצים למצוא דרכים לקדם אותו? צרו איתי קשר ויחד נקים צוות מאסטרמיינד שיכניס את האנרגיה והיצירתיות שהם כל מה שיזם צריך כדי להתקדם לעבר המטרה.

זכרו: דברים שרואים ועושים יחד לא עושים לבד. המאסטרמיינד שלכם מחכה לכם!

STORYTELLING

כולנו זקוקים לסיפור טוב. אין עסק, רעיון או יוזמה שיכולים להתקדם בלי "סיפור טוב". הסיפור צריך לגעת באנשים, לגרום להם לזכור אותך, לגרום לכך שיהיה לכם איכפת ממך ומהרעיון שאותו אתה מייצג. השאלה היא כיצד מחפשים, מאתרים ובונים את הסיפור, שיכול להיות כה חשוב ב- pitch למשקיעים, בהרצאה בכנס, בראיון עבודה ובראיון בכלי התקשורת?

מזה כ-20 שנים שאני עוסק ב storytelling בתפקידי הדרכה ושווק, במופע סיפורים אישיים הפרטי שלי, באימון ולווי אישי או כמרצה ומנחה קבוצות. הסיפור הוא הדבר שיזכרו הרבה אחרי שכבר שכחו את מה שאמרת על במה, בכיתה, בישיבה או בשיחת סלון. לסיפור יש כוח לבטא את מי שאתם ולהסביר בצורה נפלאה מדוע אתם עושים את מה שאתם עושים. לא מאמינים? צפו במופע הסיפורים תגיד מי אתה ושפטו בעצמכם. 

הסיפור הוא הכלי החזק ביותר בארגז הכלים האישי שלכם.

בואו ניפגש, נמצא ונמנף את הסיפור המנצח שלכם!

כתיבה

Do you need help with your writing?

מה הסיפור שלכם?

בעידן המדיה החברתית נוצר הרושם שכולם כותבים. זה אולי נכון, אבל יחד עם זה כתיבה טובה נשארה מיומנות שאין לכולם. היכולת לדייק במסרים, לגעת ברגש בצורה מתאימה, להתמקד ולא לפספס את העיקר הופכת את המילים לבעלות משמעות אמתית, אישית, נוגעת ומרגשת. 

לפני כשנה החלטתי שאני רוצה לסייע לאחרים גם בתחום הזה. איך אתם יכולים להיעזר בי?

* אם אתם זקוקים לכתיבת תוכן בעברית או באנגלית, בכל עניין. 

* אם אתם מובילים מיזם, עמותה או יוזמה כלשהי וחשוב לכם ליצור ולהעביר מסר חזק, נוגע ואפקטיבי באנגלית או בעברית למטרת גיוס משקיעים ותורמים.

* אם אתם מנהלים תקשורת בינלאומית במייל ומרגישים שהאנגלית לא "מצלצלת נכון" לצרכים העסקיים והארגוניים.

* אם אתם דוחים ודוחים את הכתיבה כי פשוט קשה לכם להתרכז ולדייק את זרימת המילים...

 

אני כאן, אוכל ואשמח לעזור.

הרצאות

כשצחוק, סיפורים אישיים והשראה נפגשים

אם אתם מחפשים פעילות מעניינת לגיבוש, אם חשוב לכם לשלב בין השראה לצחוק ולקחת הביתה אוסף תובנות להמשך, אני מזמין אתכם ליצור קשר. כל ההרצאות ניתנות להרחבה כסדנאות אינטראקטיביות:

כשהשינוי הופך להצלחה - לעוף על השינוי

הדבר היחיד שקבוע בחיים הוא עצם השינוי עצמו. השינויים בחלקם באים עלינו לטובה, חלקם יזומים וחלקם נכפים עלינו. לפעמים שינויים נראים באותו הרגע כהרי גורל ואיננו יודעים כיצד להתמודד עימם. ההרצאה מלאת הומור, תובנות, תרגול, כלים וידע לא שגרתי מתוך תורות הרוח של המזרח הרחוק, ומתוך מחקרים פורצי דרך מאוניברסיטאות מובילות בעולם. אתם מוזמנים להתרווח וליהנות מרכבת ההרים מלאת השינויים שהיא-היא החיים עצמם.

איך שומרים על התשוקה בעבודה ובחיים במאה ה-21?

מה מביא אנשים להשקיע את כל כולם במטרה, תוך התגברות על כל מכשול בדרך? אנשים המצליחים בחייהם הפרטיים, מאושרים במקום העבודה, משגשגים בעסקים ופורחים בזוגיות - הם אנשים הפועלים בזכות תשוקה המניעה אותם קדימה. כאשר התשוקה אובדת, אנו מחפשים אחריה, לעיתים אפילו מבלי לדעת, תוך שאנו תרים אחר הכפתור שיניע אותה. לכן כדאי להעיר את התשוקה בכל פעם שהיא נרדמת...

החיים הם עניין של נקודת מבט...

"איננו רואים את הדברים כפי שהם, אנו רואים את פני הדברים כמו שאנחנו" (אנאס נין)

איך נדע כי הדעות שמלוות אותנו בחיים הן באמת ראייה של התמונה השלמה? אולי הן בעצם הנחות יסוד שהושרשו במוחנו מתוך חינוך והרגל, ולא בהכרח משקפות את המציאות? לעיתים אנו פועלים בהתאם לתבניות המושרשות אצלנו, ביניהן "אני לא מספיק חכם", "לא מגיע לי להצליח", "לעולם לא אהיה עשיר", "לא מגיע לי שיאהבו אותי", "אני לא יודע לשווק את עצמי", "אי אפשר לסמוך על אף אחד", "זה בלתי אפשרי" ועוד. כל אלו תבניות המכילות מילים מגבילות, והשאלה היא איך יוצאים מהתבנית ומתחילים לדהור קדימה לעבר היעדים הנכספים. 

 

מדוע לא כדאי להשתמש ביד שמאל בהודו?​

בעידן הכפר הגלובלי היקפם של עסקים חובקי עולם הולך וגדל ובה בעת גם גדל הצורך בתקשורת בין אישית רב-תרבותית יעילה ומניבה. הרצאה זו מציגה אנקדוטות שונות, מאתגרות ומשעשעות מ"השטח" ומארגונים בינלאומיים מסביב לעולם. ההרצאה עוסקת בפן העסקי והאישי המושפע מהבדלי תרבויות, בתחומים שונים לחלוטין כגון זוגיות, משפחה, חברות, חינוך, קבלת החלטות וראייה לעתיד.

השאירו פרטים ונהיה בקשר

©2018 by רוני דוניץ - לעוף על השינוי. Proudly created with Wix.com

רוני דוניץ, 054-665-2818, rjd361959@gmail.com

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • קורות חיים
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now